Samorząd Uczniowski - SP6 Konin

Iga Pilarska

~~~~
PRZEPROWADZONE AKCJE W I półroczu 2019/2020

Samorząd Uczniowski w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 zorganizował wieczory z grami i larpami,  w których chętnie brali udział uczniowie klas VI – VIII. Podczas przerw urozmaicaliśmy uczniom czas puszczając piosenki z lat osiemdziesiątych, organizując karaoke, wspólne tańce czy zabawy z xbox-em. Wprowadziliśmy szczęśliwy numerek, dzięki któremu wybrany uczeń jest zwolniony z niezapowiedzianych kartkówek i pytania oraz dni bez pytania dla przebranych uczniów np. Halloween, Dzień pidżamy, spódnicy czy białych skarpetek. Zorganizowaliśmy konkurs na najfajniejszy cosplay, a uczniowie którzy wygrali otrzymali nagrodę. Wprowadziliśmy wolontariat naukowy, podczas którego lepsi uczniowie pomagają słabszym. Nauczyciele, którzy mieli urodziny, dostali od samorządu kartki urodzinowe. W Andrzejki zorganizowaliśmy dyskotekę z wróżbami i karaoke. W  Mikołajki rozdaliśmy wszystkim uczniom słodycze zakupione przez Radę Rodziców. W ostatni dzień nauki przed świętami Bożego Narodzenia czytaliśmy młodszym kolegom bajki. Czynnie włączyliśmy się w obchody trzydziestej rocznicy utworzenia Praw Dziecka organizowanej przez Młodzieżową Radę Konina, poprzez dekorację szkoły, prezentacje multimedialne i wykonanie filmu o dzieciństwie nauczycieli i problemach uczniów. Pomagaliśmy w organizacji dnia „Pochwal się”, podczas którego wszyscy uczniowie przedstawiają swoje osiągnięcia. Systematycznie zmienialiśmy informacje na gazetce samorządu.

rok szkolny 2018/2019

Katarzyna Grzymska