Imprezy III 2019 - SP6 Konin

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 6 im.Romualda Traugutta w Koninie
Przejdź do treści

Imprezy III 2019

Wydarzenia > Imprezy > Imprezy 2018/19


Archiwum >>>27-28 marca 2019
PIERWSZA POMOC - RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
Z okazji zbliżajacego się Światowego Dnia Zdrowia uczniowie klasy II a, II b i Ib poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy.

25 marca 2019
WIELKANOCNE WARSZTATY KREATYWNYCH
Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom i uczniom naszej szkoły za udział
w warsztatach kreatywnych oraz miłą i twórczą atmosferę.
                                                                        Organizatorzy: M.Paszek, D.Wróblewska


21 marca 2019
DZIEŃ WAGAROWICZA ZE SMARTFONEM I KOMPUTEREM
DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI
 
W ramach "Dnia Nowych Technologii w Edukacji" w naszej szkole na wielu lekcjach – matematyka, chemia, wdż, język angielski czy geografia odbyły się lekcje z telefonami, tabletami, laptopami i tablicami interaktywnymi. Mimo, że na co dzień korzystamy z TIK, to 21 marca był zupełnie inny.
 
Na zajęciach wdż o tematyce ,,Wirtualny świat ‘’, uczennice prezentowały gry komputerowe zwracając uwagę na pozytywne i negatywne ich znaczenie, konstruowały i rozwiązywały w komputerze krzyżówki oraz obejrzały film ,,Uzależnienia od Internetu’’. Chłopcy rozwiązywali wybrany do tematu lekcji quiz ,,Moje uczucia i emocje”. Nie tylko rozmawiali o emocjach ale także mogli je wyrażać podczas wspólnej zabawy.
 
Na języku angielskim tematem zajęć były: "Parts of the body, illnesses and symptoms - przypomnienie słownictwa w formie quizu z wykorzystaniem platformy Kahoot!".
 
Strony www.quizme.pl i create.kahoot.it wykorzystali uczniowie na lekcji geografii. Zdobywali
i uzupełniali wiadomości z pomocą quizów „ 16 województw Polski- 16 pytań” i „Geografia świata”.
 
Również na ulubiony wf uczniowie zabrali telefony komórkowe. Za zadanie mieli podzielić się na kilkuosobowe grupy i  odnaleźć w Internecie zabawy i gry ruchowe oraz ćwiczenia wzmacniające na dane grupy mięśniowe. Później uczyli się nawzajem.
 
Na lekcji biologii wykorzystano aplikację „Zygotebody” w celu poznania budowy ośrodkowego układu nerwowego. Uczniowie korzystając z anatomicznego, interaktywnego atlasu człowieka zapoznali się z funkcjami poszczególnych narządów mózgowia.
 
Na matematyce korzystali m.in. ze strony Szalone liczby.pl, na której znajdują się liczne zagadki logiczne i matematyczne, łamigłówki, a także quizy, Test IQ i recenzje gier planszowych. Tematy przeprowadzonych gier interaktywnych: tabliczka mnożenia i dzielenia, figury geometryczne, ułamki zwykłe oraz ułamki dziesiętne. Uczniowie liczyli w pamięci, rywalizowali ze sobą "Kto pierwszy?", a przy tym utrwalali swoje umiejętności i wiedzę. No
i oczywiście z pomocą Kahoot, który królował na wszystkich lekcjach. Na chemii użyli platformy Kahoot do gier nt. bilansowania równań chemicznych oraz Kanapka chemiczna .
 
Rozwiązywanie łamigłówek logicznych z wykorzystaniem rysowania linii za pomocą komend. Tworzenie drogi dla robota wg oznaczonego schematu na kartce papieru. Rozwiązywanie zagadek logicznych z elementami kodowania. Dyktando graficzne „Krokus”- ćwiczenia Mistrzów Kodowania. Zabawy – Memory pt. Wiosna- motyle, kwiaty, a także puzzle interaktywne. Uczniowie bawili się w kodowanie – przystąpili do zabawy zatytułowanej „Wiosenne kodowanie” z wielkim entuzjazmem. Stwierdzili, że kodowanie wyrabia w nich cierpliwość i wymaga skupienia. Wykonywali ćwiczenia z wykorzystaniem multibooka. Wszystkie te zadania bawiły i uczyły uczniów klas I-III. Ale to nie wszystko. Gościliśmy przedszkolaków z „Bajki”. Dzieci bawiły się w sali komputerowej – tworzyły własne malowanki, poznały Scratcha. Na tablicy multimedialnej próbowały swoich sił w najróżniejszych grach
i zabawach o wiośnie i również w języku angielskim.
 
TO BYŁ NAPRAWDĘ UDANY DZIEŃ

21 marca 2019
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

20 marca 2019
"WIELKA MAPA POLSKI" - WYMIANA POCZTÓWKOWA
Do programu Wielka mapa Polski - wymiana pocztówkowa przystąpiły klasy IIa, IIb i IIIa. Akcja zachęca do nawiązania kontaktów z innymi uczniami w całej Polsce. Uczniowie uczą się poprawnego adresowania i pisania listów, pocztówek. Specjalnie przygotowane materiały edukacyjne na zajęcia: filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki - pozwalają poznać wszystkie zakątki kraju.
Uczniowie klasy IIa odpisali już swoim kolegom.

20-21 marca 2019
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA OLIPUSEK DLA KLAS I-III
Aż 31 uczniów młodszych klas przystąpiło do wiosennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpusek z języka polskiego oraz z matematyki. Konkursy te pozwalają sprawdzić uczniom umiejętności wyszukiwania informacji w tekście, znajomość pojęć, zasad ortograficznych oraz matematycznego myślenia, liczenia, porównywania i rozpoznawania figur.
Gratulujemy odważnym i czekamy na wyniki.

15 marca 2019
GREEN FRIDAY - DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

13 marca 2019
DZIEŃ MATEMATYKI I LICZBY PI


12 marca 2019
NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ
Uczniowie klas pierwszych wzięli dział w Ogólnopolskim programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” Instytutu Blend-a-medOral-B®. Podczas cyklu zajęć zdobyli wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów
i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów. Zrozumieli, że dbanie o zęby to także regularne wizyty u stomatologa. Dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.

08 marca 2019
DZIEŃ DZIEWCZYNEK

05 marca 2019
TARGI EDUKACYJNE
Dziś w godzinach popołudniowych uczniowie klas VIII i ich rodzice mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych. Wybór dalszego kształcenia, jak i zawodu dla młodych ludzi jest niezwykle trudnym wyborem, a jest to przecież jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Targi zorganizowała p. Renata Trafas, koordynator doradztwa zawodowego.

04 marca 2019
AUDYCJA MUZYCZNA "JAKI TO INSTRUMENT?"
Szkoła Podstawowa nr 6
im. Romualda Traugutta w Koninie

ul. Kolejowa 2
62-510 Konin

tel. 63 243 77 89
     504 928 118
Created with WebSite X5
SEKRETARZ SZKOŁY
mgr inż. Monika Blim
poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00
Szkoła Podstawowa nr 6
im. Romualda Traugutta
w Koninie
ul. Kolejowa 2                     
62-510 Konin                                  
        
tel. 63 243 77 89  
     504 928 118
Wróć do spisu treści