Imprezy IX 2018 - SP6 Konin

Imprezy IX 2018

Wydarzenia > Imprezy > Imprezy 2018/19

STUDENTKI W KLASIE IIB
Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z PWSZ w Koninie przygotowując studentów do zawodu nauczyciela. W tym roku we wrześniu odbywały praktyki panie Kamila i Karolina. Uczniowie z klasy II b bardzo polubili panie studentki. Niestety, nadszedł czas pożegnania. Dzieci przygotowały dla pań kolorowe laurki. Panie studentki poczęstowały dzieci drobnymi słodkościami. Spotkanie zakończyło zrobienie wspólnego zdjęcia.

OBCHODY DNIA CHŁOPAKA
W Dniu w Krawacie nasi Chłopcy prezentowali się wspaniale. Każda z młodszych klas wybierała najsympatyczniejszego kolegę. Wybrańcy otrzymali pamiątkowy dyplom. Wszyscy Chłopcy usłyszeli zaśpiewane przez dziewczyny "Sto lat" oraz zostali obdarowani prezentami.

VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Nasza szkoła obchodziła dziś VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma to zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

27-28 września 2018
NAUKOBUS W NASZEJ SZKOLE
Interaktywna wystawa Centrum Nauki Kopernik z Warszawy przyjechała dziś do naszej szkoły. Uroczystego otwarcia w obecności zaproszonych gości i uczniów młodszych klas dokonał dyrektor szkoły. Eksponaty błyskawicznie zainteresowały uczniów, którzy chętnie eksperymentowali, próbowali, poznawali niektóre zjawiska naukowe. Wśród eksponatów najliczniej obleganych było wirujące krzesełko, najszybsza zjeżdżalnia, kula plazmowa, półkule magdeburskie. Zainteresowaniem dzieci cieszyły się też znikajace barwy, stanowisko próżniowe, ludzkie ciało -trójwymiarowa układanka. Uczniowie byli zachwyceni.

LM >>>
                                                                                                                   Przegląd Koniński >>>
                                                                                                                       Konin Dzieciom >>>

24 września 2018
25 AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA     "Akcja - Segregacja"
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jubileuszowej edycji największej w Polsce ekologicznej Akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2018", która odbywała się pod hasłem "Akcja - Segregacja! 2 X Więcej, 2 X Czyściej". Celem było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

20 września 2018
ZATAŃCZ Z KLASĄ I BĄDŹ FIT
Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier "Hajdasz"
Dziś odbył się pokaz integracyjno-edukacyjny dla uczniów klas młodszych Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier HAJDASZ. Chętne dzieci mogą rozwijać swoje taneczne pasje na zajęciach popołudniowych w naszej szkole.

10 września 2018
W RYTM SZKOLNEGO DZWONKA    Audycja muzyczna dla klas I-III
Od wielu lat najmłodsi uczniowie naszej szkoły biorą udział w cyklicznych spotkaniach muzycznych zorganizowanych przez Muzyczną Agencję Artystyczną Art-Es z Łodzi. Audycje prowadzi pani Ewa Szymkiewicz.
Na pierwszej tegorocznej audycji muzycznej słuchaliśmy utworów z różnych stron świata, które muzycy wykonywali na skrzypcach i akordeonie. Najbardziej dzieciom spodobało się wykonanie hiszpańskiej piosenki "Sofia" , którą głośno śpiewały .

3 września 2018
UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019