wrzesień 2018 - SP6 Konin

zgoda rodziców >>>

26 września 2018                   klasy I - III
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
DOM KULTURY "OSKARD" - SPEKTAKL MUZYCZNY "CALINECZKA"

Dzisiaj najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni na przedstawienie teatralne pt. "Calineczka", inspirowane znaną i lubianą baśnią H. Ch. Andersena. Scenariusz spektaklu napisał pan Jarosław Sparażyński, instruktor MDK. Współczesna opowieść "traktuje o relacjach, miłości, tolerancji, abyśmy nie zapomnieli co w życiu jest najważniejsze". Jest też przestrogą przed zagrożeniami czyhającymi na dzieci
w rzeczywistym i wirtualnym świecie.

21 września 2018                   klasy I - VIII
VI SZKOLNY PIKNIK "KARTOFELEK" W PRADOLINIE

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły, rodzice i nauczyciele integrowali się na "Kartofelku" w pięknie położonym Gospodarstwie Agroturystycznym "Pradolina". Najstarsi uczniowie już w drodze przez las bawili się w podchody: szukali jajek
z fragmentami przysłów. Na miejscu każdy znalazł dla siebie atrakcje. Przy muzyce oraz cudownej pogodzie odbyły się konkurencje sportowe jak: gra w zbijanego, przeciąganie liny, skoki przez dużą skakankę, piłka nożna. Najmłodsze dzieci bawiły się chustą animacyjną, na placu zabaw, w piłkę. Można też było pomalować twarz, zrobić bransoletki i tatuaże, zapleść warkoczyki. Nie zabrakło też chętnych na przejście ścieżki przyrodniczej i spacery po lesie. Dzieci włączały się do tańca słysząc ulubione przeboje. Rodzice zadbali o grillowane kiełbaski i pieczone ziemniaczki - po sportowym wysiłku smakowały wyśmienicie.

20 września 2018                   klasa VI a
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
W REDAKCJI "PRZEGLĄDU KONIŃSKIEGO"

Uczniowie klasy VIa wybrali się na wycieczkę do siedziby redakcji najstarszego
w regionie tygodnika - "Przeglądu Konińskiego". Poznali zasady pracy na stanowisku dennikarza. Z uwagą wysłuchali prelekcji na temat historii gazety i działań na rzecz regionu i jego mieszkańców. Zwiedzili redakcję, zobaczyli najstarsze egzemplarze gazety oraz ściankę pamiątkową gwiazd zasiadających na ławeczce "PK". Na zakończenie wizyty uczniowie zrobili sobie pamiątkową fotkę i otrzymali od gospodarzy gadżety z logo redakcji.
Była to pierwsza z planowanych przez klasę wizyt w konińskich mediach mających na celu poznawanie pracy w różnych zawodach.

12 września 2018                   klasa Ia
WESOŁO I BEZPIECZNIE
Wiem, jak bezpiecznie poruszać się po drogach

Podczas zajęć uczniowie klas pierwszych poznali zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych.  Omówili sposób przechodzenia przez jezdnię na przejściu
z sygnalizatorem świetlnym i bez. Dowiedzieli się również w jaki sposób poruszać się, gdy przy jezdni nie ma chodnika. W czasie spacerów po najbliższej okolicy pierwszaki ćwiczyły sposoby bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Miały za zadanie szukać wybranych znaków drogowych i poznały co one oznaczają.