styczeń, luty 2019 - SP6 Konin

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 6 im.Romualda Traugutta w Koninie
Przejdź do treści

styczeń, luty 2019

Wydarzenia > Wycieczki > Wycieczki 2018/19

                        WYCIECZKI 2018/2019
                               

Regulamin
wycieczki >>>

wycieczka
jednodniowa
             zgoda rodziców >>>
wycieczka
kilkudniowa
             zgoda rodziców >>>

Archiwum >>>

18 lutego 2019                klasa Ia
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ZAJĘCIA W MDK

Na zajęcia teatralno-plastyczne zaprosiły uczniów klasy 1.a panie Marta i Małgosia – pracownicy MDK. W czasie ich trwania dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat teatru. Wysłuchały opowiadania o róży Isabele i motylu Noelu. Na ich przykładzie zgłębiały znaczenie powiedzenia „Dla chcącego nie ma nic trudnego”. Uczniowie wykonali także bajecznie kolorowe motyle do swoich zabaw ruchowych na scenie. Na koniec zajęć odwiedzili galerię prac uczestników zajęć plastycznych MDK.


30 stycznia 2019                klasa IV b, c
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
WYCIECZKA DO WARSZAWY

30 stycznia 2019 r. klasy IV b i IV c wybrały się na wycieczkę do stolicy Polski. Naszą przygodę w największym mieście Polski rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego. Uczestniczyliśmy w multimedialnej projekcji "Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego". Stanowi ona dokumentację losów Zamku w czasie II wojny światowej i przypomnienie okoliczności podjęcia decyzji o odbudowie gmachu. Mimo zimowej aury z ochotą pospacerowaliśmy po Rynku Starego Miasta, podziwiając między innymi: pomnik warszawskiej Syrenki oraz kolumnę Zygmunta. Następnym punktem wycieczki była Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Mogliśmy poczuć się jak gwiazdy filmu i przymierzać kostiumy, oglądać scenografię filmową, obejrzeć krótki reportaż pt. "Jak powstaje film?", także za pomocą gogli VR być w samym centrum akcji filmu. Dowiedzieliśmy się jakie są etapy powstawania filmu, braliśmy udział w krótkim konkursie na ten temat oraz wiemy już prawie wszystko jakie osoby pracują przy realizacji filmu. Siedzieliśmy
w ławach szkolnych ze scenografii filmu "Miasto 44". Po wizycie w wytwórni mieliśmy przerwę na ciepły posiłek, oczywiście w ulubionej restauracji McDonald's.
Na koniec naszego pobytu w Warszawie oglądaliśmy przepiękny Królewski Pokaz Świateł w Wilanowie. Ach, co to był za dzień...
Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Konina.

11 stycznia 2019                klasa IV a, b, c
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
NARODOWY TEATR EDUKACJI Z WROCŁAWIA W KDK

  Pod opieką naszych polonistek klasy 4a, b, c dnia 11 stycznia 2019r. udały się na spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia wystawiony w Konińskim Domu Kultury. Bohaterem tego zabawnego i pouczającego przedstawienia był chłopiec, który nie potrafił odpowiednio zachować się w teatrze, przeszkadzał aktorom, widzom, lekceważył i ignorował prośby i uwagi. Spotkała go za to kara: został przeniesiony do innej epoki, z czego nie był zadowolony. Jak żyć bez telefonu komórkowego, deskorolki …? By móc wrócić do współczesności, musiał wykonać wiele zadań: zagrać rolę, uwolnić marionetkę, uratować teatr… Zmienił się, nauczył się pokory i szacunku dla pracy innych.
 Oglądając sztukę uczniowie przypomnieli sobie postacie z baśni, podpatrzyli warsztat pracy aktora, przyswoili sobie niektóre terminy (proscenium, reżyser, inspicjent, dubler, dykcja, obsada, scenografia, mimika, gest). Poznali też historię teatru i różne jego formy.    Zamieszczone zdjęcia ukazują uczniów oczekujących na przedstawienie.
 Czwartoklasiści zachowali się kulturalnie, wzruszając się, śmiejąc i ucząc doświadczyli, że teatr to „jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce”.

10 stycznia 2019                klasa II b
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ZAJĘCIA W PWSZ

10 stycznia 2019r. uczniowie klasy II b wybrali się do Państwowej Wyzszej Szkoły Zawodowej na zajęcia edukacyjne. Przeprowadziła je studentka pani Karolina
w oparciu o story - line "O sześciu domach jednego kota". W czasie zajęć dzieci wypowiadały się, liczyły, projektowały,  malowały, wycinały, ogladały krótkie filmiki. Po słodkim poczęstunku odgrywały mini scenki. Uczniowie IIb miło i pożytecznie spędzili dzisiejszy dzień.

07 stycznia 2019                klasa Ia
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
JASEŁKA W BAJCE

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, serdecznych spotkań. Dzieci z grupy „Ekoludki” z Przedszkola nr 25 „Bajka” przygotowały ze swoimi paniami Jasełka i zaprosiły dyrektora naszej szkoły pana Grzegorza Jankowiaka oraz uczniów z klasy Ia z wychowawczynią do ich obejrzenia. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali. Mali artyści z zaangażowaniem prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały. Wspólnie śpiewane kolędy i pastorałki stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę
i podbiły serca całej widowni.

04 stycznia 2019                klasa IIIa
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ZAJĘCIA W PWSZ

  Dzisiaj uczniowie IIIa wybrali się do PWSZ w Koninie. Studenci edukacji wczesnoszkolnej przygotowali dla nich zajęcia. Po rozmowie o karnawale pisali dowolne zwrotki do wysłuchanego wiersza. Przygotowali wspaniałe barwne maski karnawałowe. Po słodkiej przerwie rozwiązywali zadania matematyczne z hasłem. Rozpoznawali najpopularniejsze tańce i dopasowywali do nich stroje oraz nazwy. Poznali podstawowe kroki greckiego tańca -zorba. To była miła wizyta.
Szkoła Podstawowa nr 6
im. Romualda Traugutta w Koninie

ul. Kolejowa 2
62-510 Konin

tel. 63 243 77 89
     504 928 118
Created with WebSite X5
SEKRETARZ SZKOŁY
mgr inż. Monika Blim
poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00
Szkoła Podstawowa nr 6
im. Romualda Traugutta
w Koninie
ul. Kolejowa 2                     
62-510 Konin                                  
        
tel. 63 243 77 89  
     504 928 118
Wróć do spisu treści