Imprezy II 2019 - SP6 Konin

Imprezy II 2019

Wydarzenia > Imprezy > Imprezy 2018/19

2019 ROKIEM KONIŃSKIEJ PISARKI ZOFII URBANOWSKIEJ
Zofia Urbanowska była jedną z najbardziej popularnych w końcu ubiegłego stulecia autorek powieści dla młodzieży. Pisała powieści obyczajowe „Cudzoziemiec”, „Księżniczka”, fantastyczno-przyrodnicze „Gucio zaczarowany”, „Wyspy Atlanty” a także baśń fantastyczną "Złoty pierścień" oraz opowieść krajoznawczą „Róża bez kolców”. W jej twórczości bardzo ważne miejsce zajmował Konin. Artykuły w cyklu Korespondencja znad Warty  zamieszczane na łamach „Gazety Polskiej” są „kopalnią wiedzy” o ziemi konińskiej.

20 lutego 2019
KLASA IIB W SZKOLNEJ IZBIE PAMIĘCI
Dzisiaj uczniowie klasy II b rozmawiali o tym, jak dawniej ludzie żyli w miastach i na wsi. Poznawali uprawiane zawody dawniej i obecnie. Chcąc łatwiej zrozumieć omawiane tematy,  uczniowie wybrali się do szkolnej izby pamięci.

14 lutego 2019
WALENTYNKI

13-14 lutego 2019
KIERMASZ WALENTYNKOWY

13 lutego 2019
TABLICZKA MNOŻENIA Z KSZTAŁTAMI NUMCON
W tym tygodniu klasa II b rozpoczęła naukę  mnożenia . Dzieci postanowiły wykorzystać
w tym celu, znane im z klasy pierwszej kształty NUMICON, wykorzystywane do tej pory przy dodawaniu i odejmowaniu. Układając działania z kolorowych liczb uczniowie zaobserwowali, że mnożenie jest przemienne.  Mamy  nadzieję, że stosując kolorowe klocki dzieci łatwiej zrozumieją na czym polega nowo poznawane działanie  i szybciej przyswoją tabliczkę mnożenia.

13 lutego 2019
POKAZY CYRKOWE
Dziś do naszej szkoły przyjechał cyrk O'BIMBOLANDO. Przedstawienie wprawiło publiczność w zachwyt. Artyści swoje umiejętności zdobywali w znanych ukraińskich szkołach, a swoim talentem pochwalili się również przed uczniami. Radość na twarzach i aplauz widowni na pokazie to najlepsza podziękowanie dla artystów za trud włożony w ich pracę.

12 lutego 2019
DRZWI OTWARTE

11 lutego 2019
POCHWALCIE SIĘ  - KLASY I-IV
Dzisiaj spotkali się młodsi uczniowie, aby zaprezentować swoje sukcesy, dyplomy, medale oraz pochwalić się umiejętnościami artystycznymi. Uczniowie klas II i III otrzymali także nagrody dla najlepszych czytelników w szkole.

08 lutego 2019
POCHWALCIE SIĘ  - KLASY V-VIII

07 lutego 2019
ZABAWA W SKLEP W KLASIE IA
Edukacja matematyczna może być ciekawa. Dowiedli tego „klienci” z klasy 1.a. Wspólna zabawa w sklep pozwoliła im na doskonalenie umiejętności wykonywania obliczeń pieniężnych. Uczniowie sami przekonali się, że obliczenia, które wykonują na lekcji, są i będą im potrzebne. Była to także okazja do ćwiczenia praktycznych umiejętności robienia zakupów i właściwego zachowania w sklepie oraz usprawniania umiejętności konstruowania pytań i udzielania odpowiedzi.

04 lutego 2019
KONKURS PLASTYCZNY KLAS I-III  "ZIMOWY PEJZAŻ FILMOWY"
Uczniowie klas I-III przedstawili zimowy pejzaż według własnego pomysłu stosując jedną technikę plastyczną – malowanie pastą do zębów. Zima za oknem, ale i oglądając prace plastyczne dzieci możemy poczuć jej oddech.

04 lutego 2019
AUDYCJA MUZYCZNA "RYTMY Z DALEKICH KRAIN"

01 lutego 2019
ATRAKCJE NA KORYTARZU