Akcje charytatywne - SP6 Konin

w Szkole Podstawowej nr 6 w Koninie

rok szkolny 2018/2019

15 kwietnia 2019r.
"MIEJ SERCE I PATRZAJ SERCEM"

W schronisku konińskim czeka na dom około 150 psów ( w tym szczenięta) i 20 kotów !
Mimo strajku udało  się doprowadzić do końca naszą coroczną akcję charytatywną na rzecz pokrzywdzonych przez los zwierząt. Zawdzięczam to moim Koleżankom i Kolegom – Nauczycielom i Pracownikom Niepedagogicznym oraz Rodzicom dzieci z naszej szkoły.
My, strajkujący nauczyciele, odsądzani od czci i wiary, stawiani pod pręgierzem opinii publicznej przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej, kontynuujemy nasze akcje charytatywne.
Chociaż nie wiemy , kiedy i czy doczekamy się wynagrodzeń, oddajemy swoje pieniądze na szczytne cele.
Dzisiaj odpowiedzieliśmy na potrzeby Schroniska dla Zwierząt w Koninie. I dzisiaj właśnie „nasi bracia mniejsi" stali się nam wyjątkowo bliscy - podobnie jak my są wzgardzeni, porzuceni, niepotrzebni…
                                                                                      organizator - Izabela Nowicka

15 lutego 2019r.
ZBIÓRKA MASKOTEK

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną zorganizowaną przez parafię sw. Maksymiliana w Koninie - "Walentynki z misją: maskotki dla dzieci przebywających w krajach misyjnych".

Szkolną zbiórkę maskotek koordynowały uczennice klasy VIII b: Marika Swacińska, Julia Nowak.

Swoje maskotki podarowali innym dzieciom między innymi: Basia Nowak, Ania Piskorz, Marta i Tomek Duchnowscy, Marysia i Zosia Ciesla, Paulina Ławniczak, Kinga Radoch oraz Julia Nowak.