Imprezy XI 2018 - SP6 Konin

SZKOŁA PODSTAWOWA Nr 6 im.Romualda Traugutta w Koninie
Przejdź do treści

Imprezy XI 2018

Wydarzenia > Imprezy > Imprezy 2018/19


Archiwum >>>30 listopada 2018
ŻYWA LEKCJA HISTORII  "100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI"


29 listopada 2018
ANDRZEJKI KLAS I-III
Uczniowie klas młodszych chcieli dziś poznać swoją przyszłość. Podczas muzycznych zabaw i pląsów znalał się czas na wróżby. Dzieci przekłuwały serce z imionami sympatii, losowały wymarzony zawód, usłyszały, co oznacza wybrany kolor a niektórzy poznali przepowiednię. Wszyscy wspaniale się bawili.

27 listopada 2018
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
27. 11. 2018r.  odbyły się w szkole warsztaty bożonarodzeniowe. Zaproponowaliśmy wspólną zabawę dzieci i rodziców przy komponowaniu dekoracji, stroików świątecznych i ozdób choinkowych. Wykonane prace będą wystawione na szkolnym kiermaszu.

23 listopada 2018
UROCZYSTE PODSUMOWANIE MIEJSKIEGO KONKURSU "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ"
                                      pod hasłem "MIŚ KOCHA POLSKĘ"
23 listopada odbyła się uroczystość wręczenia nagród IX Miejskiego Konkursu „Mój przyjaciel miś”. Wzięło w nim udział wielu uczniów klas drugich i trzecich konińskich szkół podstawowych oraz dzieci z Przedszkoli nr 6 i 25 „Bajka”. Uczestnicy konkursu wykonali pracę plastyczną pod hasłem „Miś kocha Polskę”. Nagrodzono 34 osoby. Największą niespodzianką tegorocznej gali była nagroda specjalna – ogromny biały niedźwiedź, którą ufundował dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Koninie pan Grzegorz Jankowiak. Wylosował ją Jakub Osajda z Przedszkola nr 25 „Bajka”.
                                                                                                   wyniki >>>

23 listopada 2018
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W każdym dziecięcym pokoiku jest miś. Nie jest zwykłą zabawką. To miś szczególny
i wyjątkowy – i do kochania, i wytarcia łez. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono
w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. W naszej szkole obchody tego wyjątkowego dnia datujemy na rok 2007.  Spotkania z pluszakami tak wspaniale zostały przyjęte przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej, że stały się naszą tradycją. W tym roku do radosnego spotkania z tej okazji dołączyły 4 grupy dzieci z zaprzyjaźnionych Przedszkoli nr 6 i nr 25 „Bajka”.

20 listopada 2018
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
Dziś Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Polska ma bogatą tradycję związaną z promowaniem praw dziecka, począwszy od Janusza Korczaka, działacza na rzecz godnego traktowania dzieci, po Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci - UNICEF.  Polska była również inicjatorem powstania "Konwencji
o Prawach Dziecka".
Uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Praw Dziecka. Dziś głośniej niż zwykle mówili, że mają swoje prawa i należy ich przestrzegać. Zilustrowali też wybrane prawa. Obejrzeli film nakręcony na podstawie książki Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy".


15 listopada 2018
ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA
Światowy Dzień Rzucania Palenia odbywał się pod hasłem "Rzuć Palenie razem z Nami". Włączyliśmy się do realizacji zadań, które zachęcały do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Młodsze dzieci układały hasła promujące zdrowie i życie bez nałogów, bez papierosów.


      09 listopada 2018
    WSPÓLNE ŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO
Uczniowie naszej szkoły uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziś
o godz. 11. 11 wspólnie z wizytatorami KO, dyrekcją i nauczycielami, w obecności pocztu sztandarowego, zaśpiewali cztery zwrotki Hymnu Narodowego.
Nasza szkoła włączyła się również w akcję "Rekord dla Niepodległej" i oddelegowała dwie klasy na plac Niepodległości przy KDK, aby wraz z młodzieżą szkolną Konina zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniom towarzyszyła orkiestra Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych.


LM.pl  >>>
PK.pl  >>>
UM    >>>

09 listopada 2018
KONCERT KLAS I-III DLA NIEPODLEGŁEJ
Z okazji stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klas I-III śpiewali dziś piosenki patriotyczne. Usłyszeliśmy "Piosenkę małego Patrioty", "Piękną historię" oraz "To nasza Ojczyzna". Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną o Niepodległości 1918r. w Koninie przygotowaną przez kolegów z klasy VIII.

08 listopada 2018
"100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI" - APEL DLA KLAS IV-VIII
Uroczystą akademią dla uczniów klas IV-VIII rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowane zostały patriotyczne wiersze, piosenki i pieśni żołnierskie. Spotkanie miało podniosły charakter.  

listopad 2018
DLA NIEPODLEGŁEJ

08 listopada 2018
IX MIEJSKI KONKURS "MÓJ PRZYJACIEL MIŚ"
Dziś przybyli do naszej szkoły uczniowie konińskich szkół, aby wykonać prace plastyczne na IX Miejski Konkurs „Mój przyjaciel miś”. Tegoroczną myślą przewodnią wykonywanych prac było hasło „Miś kocha Polskę”.

05 listopada 2018
AUDYCJA MUZYCZNA "NIEPODLEGŁA NUTA"

Szkoła Podstawowa nr 6
im. Romualda Traugutta w Koninie

ul. Kolejowa 2
62-510 Konin

tel. 63 243 77 89
     504 928 118
Created with WebSite X5
SEKRETARZ SZKOŁY
mgr inż. Monika Blim
poniedziałek - piątek
7:00 - 15:00
Szkoła Podstawowa nr 6
im. Romualda Traugutta
w Koninie
ul. Kolejowa 2                     
62-510 Konin                                  
        
tel. 63 243 77 89  
     504 928 118
Wróć do spisu treści