październik 2018 - SP6 Konin

ZAJĘCIA NA BASENIE

17 października 2018                klasa Ia
W PARKU

17 października 2018r. uczniowie klasy Ia, wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni, wybrali się na lekcję przyrody do Parku im. Fryderyka Chopina w Koninie, która dostarczyła im nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, obserwacja oznak jesieni i rozpoznawanie pospolitych drzew liściastych: kasztanowca, dębu i klonu. Podczas wycieczki dzieci zbierały najpiękniejsze kolorystycznie liście i żołędzie, którymi przyozdobiły klasowy kącik przyrody. Znalazły również chwilę czasu, pobawić się na placu zabaw.

11 października 2018                klasa VIIIa
NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ

Klasa VIIIa spędziła czas na ściance wspinaczkowej "Wpinka". Serdecznie wszystkim polecamy! Połączenie aktywności fizycznej ze świetną zabawą.

04 października 2018                klasa IIIa
WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

W Hotelu Pałacyk odbyło się spotkanie pod hasłem „Wychowanie przez czytanie” zorganizowane przez TPD i MBP. Baśń "Mała Syrenka" czytali dzieciom samorządowcy, dziennikarze, bibliotekarka i przedstawicielka służb mundurowych. Baśń tańcem ilustrowali młodzi artyści ze Studia Tańca „Rytmix”. Występ wszystkim bardzo się podobał.  To był mile spędzony czas.

LM.pl >>>
                                                                                                 Przegląd Koniński >>>

03 października 2018                   klasa III a
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PIEKARNIA "SPOŁEM"

Dzieci klasy IIIa wybrały się na wycieczkę do piekarni. Na miejscu oglądały pomieszczenia produkcyjne, naczynia i urządzenia, które pomagają w pracy piekarzowi. Zapoznały się ze składnikami pieczywa i etapami jego powstawania. Porównywały różne rodzaje mąki. Największą przyjemność sprawiło im delektowanie się pysznym pieczywem.

02 października 2018                   klasa II b
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
CENTRUM EDUKACJI I ROZRYWKI "MIKROSKALA"

Z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy II b udali się we wtorek 2 października do Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala. Dzieci zwiedziły wystawę makiet przedstawiających różne wydarzenia historyczne, zjawiska przyrodnicze oraz makiety filmowe. Zachwycały się  interaktywnymi makietami kolejowymi oraz kulkowym tsunami z dziesięcioma tysiącami kulek szklanych uruchamianych
i sterowanych przez dzieci. Uczestniczyły w mini dyskotece przy kolorowych światłach, dymach i bańkach mydlanych.Wycinały na ploterze termicznym figurki styropianowe. Korzystały z gier manualnych oraz zabawek konstrukcyjnych. Przebierały się w stroje będące na wyposażeniu parku. Dzieci świetnie bawiły się także w kinie 6D . To był udany Dzień Chłopca.