listopad, grudzień - SP6 Konin

17 grudnia 2018                klasa IIIa
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
WARSZTATY JĘZYKOWE W PWSZ

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy trzeciej wybrali się do PWSZ w Koninie na "Mikołajkowe warsztaty językowe". Zajęcia z języka angielskiego oraz języka niemieckiego odbywały się na wydziale filologii tejże uczelni i zostały przeprowadzone przez wykładowców akademickich. Dzieci poznały podstawowe wyrażenia związane ze świętami Bożego Narodzenia wykorzystując je w quizie. Wysłuchały opowiadania w języku angielskim i na jego podstawie przygotowały książeczkę obrazkową. Podczas przerwy zwiedziły uczelnię. Na zajęciach z języka niemieckiego uczniowie pracowali w grupach: łączyli obrazki z podpisami, przygotowywali kartki świąteczne z życzeniami w tymże języku a także malowali według kodu. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało piękny dyplom oraz drobne upominki. Wszystkim uczestnikom warsztaty bardzo się podobały.
 Warsztaty zostały zorganizowane przy udziale wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ZS im. M. Kopernika, którzy towarzyszyli trzecioklasistom w drodze oraz podczas zajęć.

23 listopada 2018                klasa Va i VIb
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
WYCIECZKA DO WARSZAWY

„DUCITE QUAM SOLICITAE IUCUNDA OBLIVIA VITAE”
    Już po raz trzeci obie zaprzyjaźnione klasy wybrały się na wycieczkę, tym razem do Warszawy. Podróż autostradą Wolności mijała w miłej atmosferze, w drodze powrotnej były śpiewy i praca w zespołach nad rozwiązywaniem zadań konkursowych z wiedzy o Warszawie. Pani Magdalena – nasz przewodnik – zaciekawiła uczniów, opiekunów i rodziców historią warszawskiej starówki, pokazała im Kolumnę Zygmunta, Katedrę Św. Jana, Rynek Starego Miasta, Pomnik Małego Powstańca. W Muzeum Zamkowym obejrzeliśmy pouczające filmy o historii zniszczenia zamku i jego odbudowy. Następnie w kolejnej sali multimedialnej uczniowie sami mogli poszukać informacji. Druga część spaceru wiodła Krakowskim Przedmieściem przy dźwiękach mazurków Chopina.
    Po południu gościliśmy w Centrum Nauki Kopernik, chętni „na spektaklu”
w Teatrze Wysokich Napięć poznali różne oblicza prądu. Ostatnim punktem programu była wizyta w Wilanowie rozświetlonym tysiącami kolorowych lampek. Kroczyliśmy 75-metrowym tunelem w takt utworów Bacha, Straussa…
    Zdobywanie wiedzy i doświadczenia, eksperymentowanie i radość z bycia razem uwieczniliśmy na załączonych zdjęciach.