Imprezy X 2019 - SP6 Konin

Wydarzenia > Imprezy > Imprezy 2019/20

31 października 2019
HALLOWEEN
Dzieci z klasy Ia zajadały dziś z apetytem kruche "paluchy wiedźmy".

30 października 2019
OBCHODY DNIA PAPIESKIEGO "Wstańcie, chodźmy!"
                                                                filmy Facebook >>>

28 października 2019
DNI ZDROWIA
W dniach 22- 28 października w klasie III b odbyły się klasowe Dni Dbania o Zdrowie. Uczniowie rozmawiali o czynnikach wpływających na zdrowie dzieci. Przypomnieli sobie zasady prawidłowego odżywiania, właściwego ubierania się w zależności od pogody, uprawiania sportu. Samodzielne wykonali zdrowe i kolorowe desery z  owocami. Poznali wartości odżywcze warzyw i owoców oraz występujące w nich witaminy. Degustowali zdrowe herbatki ziołowe. Rozmawiali o wartościach zdrowotnych cebuli i czosnku.

25 października 2019
ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
  "Uczniem być to ważna sprawa" - pod takim hasłem uczniowie klas pierwszych zaprezentowali część artystyczną podczas uroczystości włączenia ich w poczet społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło emocje. Aktu pasowania, kolorowymi ołówkami, dokonał dyrektor szkoły Grzegorz Jankowiak i wicedyrektor Maria Szymaniak, zaś w gronie uczniów powitali ich przedstawiciele Samorządu. Pierwszoklasistów podziwiali i oklaskiwali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz starsi koledzy i koleżanki. W tym niezwykłym dla nich dniu dzieci zostały obdarowane kuferkami pełnymi łakoci.
     Ślubowanie to bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych. Pięknie zaśpiewane piosenki,
z przejęciem wyrecytowane wiersze, z wdziękiem zaprezentowane tańce wzruszyły wielu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

24 października 2019
DNI ZDROWIA W KLASIE III A

22 października 2019
CYRK W SZKOLE

17 października 2019
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - ROMUALDA TRAUGUTTA
Dzisiaj uczniowie uczcili pamięć naszego patrona- Romualda Traugutta.
Klasy młodsze zebrały się na korytarzu, wysłuchały krótkiej historii o tym wielkim Polaku oraz informacji o Bractwie Szkół Trauguttowskich, do którego należy też nasza szkoła. Ułożyły puzzle z popiersiem patrona oraz rozsypanki sylabowe dotyczące dzisiejszego święta. Pierwszoklasiści także poradzili sobie z tym zadaniem. Na koniec dzieci zaśpiewały hymn Bractwa.

Klasy starsze natomiast zebrały się przy Dębie Traugutta, aby tam zaśpiewać dziesięć zwrotek hymnu Bractwa Szkół im. R. Traugutta.

11 października 2019
JUBILEUSZ 60-LECIA SZKOŁY               zaproszenie >>>

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał
                           Grzegorz Łechtański                        KO >>>

Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty otrzymały:
                           Iwona Peplińska
                           Małgorzata Porożyńska
                                                                                        KO >>>
  Nagrodę Prezydenta Miasta Konina otrzymali:
                          Grzegorz Jankowiak
                          Maria Szymaniak
                          Emilia Trojanowska
                          Ewa Pacholska
                                                                                        UM >>>

Ocalić od zapomnienia
                                                                                            ~~ Zuzia >>>
                                                                                                                                 ~~ Tymek >>>

KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III

DZIEŃ UŚMIECHU

AUDYCJA MUZYCZNA - GITAROWY RIFF
Spotkanie muzyczne miało dziś rockandrollowy charakter. Najpopularniejsze utwory rockowe wykonane zostały na gitarze elektrycznej. Niespodzianką dla dzieci była prezentacja niezwykłego, tradycyjnego instrumentu indyjskiego o nazwie sitar. Jedna jego część wykonana jest z dyni, a na długim gryfie jest dwadzieścia strun.

2 października 2019
"POTYCZKI LIRYCZNE" UCZNIÓW KLAS IV-VIII
                                                                                                 wyniki >>>

Piosenką Marka Grechuty oraz słowami z wiersza Juliana Tuwima:
„nazłociło się liści, że koszami wynosić …” powitani zostali uczestnicy, goście i członkowie jury konkursu dla klas 4-8 w sali 207, która w tym dniu przeobraziła się w „słodki” poetycki zakątek. Recytatorzy i goście zasiedli przy stolikach, by wysłuchać pięknych strof. Światło świec umilało spotkanie.
Wszyscy występujący Miłośnicy Poezji wykazali się dobrym pamięciowym opanowaniem tekstu i często oryginalną interpretacją.
Członkowie jury :
Pani Iwona Kujawińska, Pani Grażyna Niestrawska i Pani Mariola Libertowska wnikliwie oceniły prezentacje recytatorów.