Imprezy XI 2019 - SP6 Konin

ALFIK MATEMATYCZNY KLAS II-VI

27 listopada 2019
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W I B Z UDZIAŁEM PSA
Klasę Ib odwiedził niecodzienny gość - pies Ares rasy cavalier i jego właścicielka pani Agnieszka. Sprawili dzieciom ogromną radość. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w obecności psa znajomego, nieznanego oraz agresywnego. Przypomnieli sobie trzy bezpieczne pozycje. Poznali podstawowe potrzeby, zwyczaje i ograniczenia czworonoga. Obserwowali, jak pies reaguje na komendy swej pani. Uczyli się prawidłowego traktowania psa, dbania a nawet czesania pupila. Pani Agnieszka pokazała pierwszakom, jak należy podawać psu łakocie z ręki - Ares dostał dużo smakołyków od dzieci.

26 listopada 2019
KREATYWNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

26 listopada w naszej szkole odbyły się kreatywne warsztaty bożonarodzeniowe, na których uczniowie wraz z rodzicami tworzyli piękne ozdoby świąteczne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą atmosferę i wspólnie spędzony czas.

26 listopada 2019
OBCHODY DNIA PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2019
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  - WRĘCZENIE NAGRÓD
                                                                                                         WYNIKI >>>

21 listopada 2019
ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

20 listopada 2019
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA                                       >>>
To wyjątkowy dzień30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Konwencja o prawach dziecka uchwalona 20.11.1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, to najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie. Mówi o tym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Inicjatorem powstania Konwencji była Polska i to nasz kraj przedłożył jej pierwszy projekt.
W klasach I-III odbyły się zajęcia. Podczas nich dzieci dowiedziały się, że nie wszędzie na świecie są przestrzegane prawa dziecka.

20 listopada 2019
JEMY ZDROWO, KOLOROWO W I B

18-20 listopada 2019
LEKCJE BIOLOGII
18 i 20 listopada dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach z biologii, które prowadziły uczennice konińskiego technikum. Na lekcjach dziewczyny przedstawiły uczniom mnóstwo ciekawych i ważnych informacji dotyczących ochrony środowiska.

14 listopada 2019
Ż ZDROWO
Uczniowie klasy I a poznali już podstawowe zasady zdrowego odżywiania i samodzielnie
przygotowali sobie pyszne, zdrowe śniadanko.

13 listopada 2019
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA Z GANGIEM SŁODZIAKÓW W KLASIE I B

Uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" zorganiowanej po raz drugi przez sieć sklepów Biedronka.
W klasie I b zorganizowaliśmy z tej okazji Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków pod Magicznym Drzewem.

11 listopada 2019
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KONINIE
W uroczystych obchodach Święta Niepodległosci na terenie Konina brała udział delegacja uczniów naszej szkoły: Daria Szymczak i Cyprian Śledź. Złożyli oni wraz z Dyrekcją szkoły wiązankę kwiatów w miejscu upamiętniającym konińskie wydarzenia z 11 listopada 1918 roku.

08 listopada 2019
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE

6 listopada 2019
DOŚWIADCZENIA W KLASIE III A

4 listopada 2019
ZABAWY BADAWCZE KLASY III B
Co pływa , co tonie ? Zabawy badawcze na zajęciach kreatywnych w III b.

4 listopada 2019
AUDYCJA MUZYCZNA "Moniuszko z domowego śpiewnika"