Imprezy XII 2019 - SP6 Konin

29 grudnia 2019
DO SIEGO ROKU
Żegnając Stary Rok 2019

dziękujemy Naszym Nauczycielom i Rodzicom, że w nas wierzyli i wiele nas nauczyli!

Niech te zdjęcia przypominają, z jakim entuzjazmem śpiewająco wyrażaliśmy wdzięczność Naszej 60-letniej Szkole i Wam, jak wzruszaliśmy się w kinie i rozpoznawaliśmy języki obce,
a także bezkonkurencyjnie graliśmy w kręgle…

Do siego Roku!

Uczniowie klasy 6a/s

20 grudnia 2019
DZIEŃ BOŻONARODZENIOWY

20 grudnia 2019
KLASOWE WIGILIE
„Jak obyczaj każe stary według ojców naszej wiary”,

wszyscy uczniowie z klasy 6a/s składali sobie piękne życzenia, łamiąc się opłatkiem na uroczystej Wigilii klasowej 2019. Szóstoklasiści udowodnili, że znają i śpiewają kolędy.

Odwiedzili też nas Rodzice i Święty Mikołaj!

18 grudnia 2019
"HISTORIA ŚNIEGOWEGO BAŁWANKA" - TEATR Z KALISZA

13 grudnia 2019
WIGILIA W OGNISKU TPD

11 grudnia 2019
ALFIK HUMANISTYCZNY
Już po raz 18. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny – ALFIK. W tym roku wzięło w nim udział 43 uczniów od klasy II do VIII. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów.

11 grudnia 2019
SZKOLNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
Prace prezentowane na kiermaszu zostały wykonane przez uczniów i rodziców podczas kreatywnych warsztatów.

9 grudnia 2019
PROJEKT O EDUKACJI GLOBALNEJ
Uczniowie klasy III b w listopadzie i grudniu uczestniczyli w projekcie edukacyjnym poruszającym problemy edukacji globalnej. Patronem projektu był Ośrodek Działań Edukacyjnych „Źródła” w Łodzi.
Pierwsze zajęcia pokazywały różnice w przestrzeganiu praw dzieci w Polsce,  a  w innych krajach. Dzieci były bardzo zdziwione, że w  wielu krajach dzieci pracują, zamiast się bawić, nawet wtedy, gdy przypada Dzień Dziecka. Większość tych dzieci nawet nie wie, że taki dzień istnieje. Dzieci pracują dlatego, ponieważ ich rodzice nie zarabiają wystarczająco dużo pieniędzy. Temat drugich zajęć to – Afryka jakiej nie znamy. Dzieci rozmawiały o tym jak wyobrażają sobie życie w Afryce. Następnie oglądały zdjęcia i krótkie filmiki pokazujące różne zakątki tego kontynentu. Zaskoczyło ich to co zobaczyli, jak bardzo Afryka różni się od ich wyobrażenia. Trzecie zajęcia poświęcone były znajomości zwierząt żyjących w Afryce na podstawie gry edukacyjnej „Podróżujemy po Afryce.

10 grudnia 2019
ZAJĘCIA W KLASIE IIIA

9 grudnia 2019
KONKURS RECYTATORSKI I-III "MALOWANE WIERSZEM"
Po raz trzynasty odbyło się spotkanie najmłodszych recytatorów naszej szkoły, którzy zechcieli zaprezentować swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy siedemnastu wierszy oraz dwóch utworów muzycznych, które zagrał na keyboardzie uczeń klasy Ib Mateusz Kasprzak. Gratulujemy małym artystom.

laureaci  >>>

6 grudnia 2019
MIKOŁAJKI
W klasie 1b worek z prezentami oraz listem od Mikołaja dzieci znalazły pod choinką.
W klasie 2a odbyły się mikołajki z kodowaniem.

5 grudnia 2019
KLASY I-III PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
Jak obyczaj każe stary przed świętami Bożego Narodzenia ubieramy choinki. Najmłodsze dzieci z dużym zaangażowaniem zdobiły je -  każdy w swojej sali lekcyjnej. Niektórzy uczniowie wykonali piękne anioły. Inni wycinali papierowe ozdoby. Teraz dzieci przygotowują kolorowe kartki świąteczne. Wszyscy z niecierpliwością czekają na święta.

2 grudnia 2019
AUDYCJA MUZYCZNA - CO TO ZA KOLĘDA?