luty, marzec - SP6 Konin

SPACER W POSZUKIWANIU WIOSNY

10 marca 2020                   klasa III b
MUZEUM OKRĘGOWE W KONINIE

10 marca uczniowie klasy III b wybrali się na wycieczkę do Muzeum Okręgowego w Konine. Na początku odbyli spacer po skansenie. Obejrzeli wystawę urządzeń z dawnej Kopalni Węgla Brunatnego i Brykietowni. Zwiedzili zamek. Uczestniczyli także w warsztatach kaligrafii. Na koniec każdy uczeń wykonał pieczęć na stworzonym przez siebie dokumencie.

18 lutego 2020                   klasa IIa
W PRZYCHODNI

11 lutego 2020                   klasy IV - VI
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
CZY "ZŁODZIEJA EMPATII" DA SIĘ ZŁAPAĆ?

Dnia 11 lutego 110 uczniów z naszej szkoły (klasy 6a,6b,5a,5b,5c,4a) w Konińskim Domu Kultury obejrzało spektakl Teatru Króla z Łodzi  pt. ”Złodziej empatii”.
Na lekcjach języka polskiego, na lekcjach wychowawczych i zajęciach kreatywnych ocenialiśmy przedstawienie, szukaliśmy jego przesłania i dokonaliśmy wizualizacji „złodzieja empatii”.
    Ocenie poddaliśmy organizację przedstawienia, grę aktorów, tematykę, scenografię, efekty specjalne i muzykę.
    Zwróciliśmy uwagę na wymowę wyświetlonego obrazu posągu trzech mądrych małp, który tradycyjnie upomina :
                         ”Nie szukaj i nie wytykaj czynów i słów innych ludzi”.
Jednak tutaj – gdy jedna małpa zasłania oczy, druga zakrywa uszy, trzecia przysłania pysk … wymowa ich gestów (nie mówię, nie widzę, nie słyszę) jest symbolem przymykania oka na jawne zło, nieprawość, patrzenia w drugą stronę, udawania niewiedzy. Nie można milczeć, gdy krzywdzony jest drugi człowiek !
  Ten spektakl na pewno zapadł w pamięci uczniów naszej szkoły, bo podejmował wciąż ważny aktualny temat. Podpowiedział, że trzeba strzec się „złodziei empatii”, czyli niewiedzy, chłodu uczuć, ślepej rywalizacji, żądzy dominacji, agresji
i przemocy. Uleganie im może skończyć się tragicznie!