maj 2019 - SP6 Konin

W PARKU MIEJSKIM

31 maja 2019                      klasa Va
W PIZZERII

Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym”

Rodzice uczniów klasy 5a/s zaprosili swoje pociechy i wychowawcę do pizzerii z okazji Dnia Dziecka. Spacer był okazją do odkrycia rzadziej uczęszczanych ulic naszego miasta. W wesołej atmosferze wszyscy degustowali pizzę. Była też okazja poznania szefowej i szefa kuchni. Uczniowie pięknie podziękowali za pobyt obsłudze i Rodzicom za przygotowanie niespodzianki.

20 maja 2019                klasa Va, Vc, VIb
WYCIECZKA DO POZNANIA

20 maja 2019 klasy 5a i 5c oraz kilkoro uczniów z 6b pojechali na ciekawą wycieczkę w stolicy Wielkopolski. Najpierw obejrzeliśmy spektakl baletowo-operowo-akrobatyczny w Teatrze Cortique w reżyserii Anny Niedźwiedź.

Następnie zabytkowym tramwajem „Bimbą” ruszyliśmy zwiedzać miasto!

Po krótkim odpoczynku pod okiem przewodnika, naszych wychowawczyń, opiekuna i kilku rodziców odbywaliśmy trudny kurs historii, by wreszcie otrzymać zaszczytny tytuł „Detektywa Historii”.

Zobaczcie sami, jacy byliśmy zadowoleni!

20 maja 2019                klasa Ib
WIOSKA INDIAŃSKA W JÓZEFOWIE

maj 2019                klasa IIb
W STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 15.05.2019r uczniowie klasy II b udali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Koninie przy ulicy Przemysłowej. Tam zapoznali się z działaniami jakie podejmują strażacy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim obywatelom. Gaszą nie tylko pożary, ale  ratują ludzi podczas wypadków samochodowych, różnych katastrof budowlanych. Niosą pomoc w czasie powodzi i innych kataklizmów pogodowych. Ratują także nasze koty , gdy nie mogą zejść z wysokich obiektów.  W czasie tego spotkania dzieci poznały wyposażenie wozów strażackich, różne rodzaje umundurowania. Dowiedziały się czym gasi się pożary. Przypomniały sobie numery alarmowe. Dziękujemy Panom strażakom za miłe spotkanie i życzymy im sukcesów w pracy z okazji ich święta. Spotkanie odbywało się w ramach projektu edukacyjnego dotyczącego współpracy międzyszkolnej pomiędzy klasą IV d z SP3 oraz klasą II b z SP6.