Imprezy XII 2018 - SP6 Konin

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

14 grudnia 2018
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT W KLASIE IIB
Uczniowie klasy 2b przygotowują się do świąt. Ubrali już choinkę, wykonali gwiazdy do udekorowania klasy. W piątek 14.12.2018r. ozdabiali pierniczki na klasową Wigilię.

12 grudnia 2018
SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM
O rozwadze i bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych rozmawiały dzieci klas młodszych
z gościem spotkania - strażakiem Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Dzieci zadawały wiele pytań, na które gość cierpliwie odpowiadał.

06 grudnia 2018
KLASOWE MIKOŁAJKI
Mikołajki to święto uwielbiane przez wszystkie dzieci. W ten radosny, magiczny dzień do dzieci z naszej szkoły przyszedł Mikołaj. Przyniósł worek prezentów i słodycze. Dzieci bardzo się ucieszyły i dziękowały niezwykłemu gościowi przytulając się do niego. Zapragnęły też wykonać wspólną, pamiątkową fotografię. Później była już tylko świetna zabawa.
MIKOŁAJU ! Do zobaczenia !

06 grudnia 2018
DEKOROWANIE ŚWIĄTECZNYCH PIERNICZKÓW W KLASIE IA
Świąteczne pierniczki to jeden z obowiązkowych elementów bożonarodzeniowych łakoci. Pani Małgosia upiekła je dla swoich uczniów. Zanim jednak dzieci będą je ze smakiem pałaszować, zajęły się ich dekorowaniem. Na szczęście ta część przygotowań jest niezwykle przyjemna, szczególnie jeśli do wspólnego ozdabiania pierniczków dołączymy śpiewanie świątecznych piosenek.

03 grudnia 2018
DZIELNICOWI EDUKUJĄ PIERWSZAKÓW
Celem spotkania z pierwszakami była edukacja w zakresie bezpieczeństwa. Prelekcja dotyczyła bezpiecznego poruszania się po drodze do i ze szkoły, podczas podróży samochodem i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Dzieci wykazały się znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zachowań w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą. Policjant poruszył także kwestię niewłaściwych zachowań uczniów na korytarzach szkolnych. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali także od Starszego Dzielnicowego asp. szt. Sławomira Białasa i sierż. szt. Marcina Bednarka – opaski odblaskowe.

03 grudnia 2018
AUDYCJA MUZYCZNANIEŻNA PIOSENKA"
Uczniowie klas I-III słuchali dziś kolęd i piosenek świątecznych w wersji instrumentalnej. Artyści agencji muzycznej "Art-Es" zaprezentowali je na fagocie. Instrument ten charakteryzuje się głębokim, melancholijnym brzmieniem, znakomicie oddającym charakter bożonarodzeniowych utworów.