marzec 2019 - SP6 Konin

WARSZTATY BATIKU W MUZEUM

27 marca 2019                klasa IIIa
WYCIECZKA DO MUZEUM OKRĘGOWEGO

Uczniowie klasy IIIa wyruszyli do muzeum na wielkanocne warszty batiku. Podczas warsztatów dzieci ozdabiały jajka poprzez nakładanie wzorów z wosku pszczelego
i barwienia w kolorowej kąpieli.
Pobyt w muzeum był okazją do zapoznania się z pradziejami Ziemi Konińskiej oraz zgromadzonymi tam eksponatami. Dzieci oglądały ponad 4-metrową  makietę wyglądu jóźwińskiego słonia leśnego, który żył w naszych okolicach ok.100 tys. lat temu oraz jego kości znalezione na terenie kopalni. W gablotach mogły zobaczyć skały, minerały i okazy paleobotaniczne związane z historią kopalni węgla brunatnego i kopalnią soli oraz stary sprzęt. Na zamku podziwiały lampy naftowe, ikony oraz stare książki, meble, biżuterię. W skansenie etnograficznym poczuły klimat dawnych czasów.

25 marca 2019                klasa IVb i IVc
WE WROCŁAWIU

W dniu 25 marca klasy IVb i IVc wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Odwiedziliśmy Centrum Nauki i wiedzy o wodzie " Hydropolis", gdzie wzięliśmy udział w projekcji na 65-metrowym ekranie, która opowiadała o powstaniu wody na Ziemi. 10-minutowy film zabrał nas w najodleglejsze zakamarki kosmosu.  Ponadto, na środku sali wyświetlany był obraz kuli ziemskiej o średnicy 2 metrów z animacją pływów wodnych na naszej planecie. Mogliśmy z bliska obejrzeć najbardziej przerażające stworzenia głębinowe i odkryć niesamowite życie ukryte w ciemnościach. Ponadto, wraz ze śmiałkami batyskafu „Trieste”, przeżyliśmy legendarną podróż do najgłębszego miejsca na Ziemi, a także odkryliśmy wraki zatopionych statków i okrętów. Poznaliśmy i samodzielnie sprawdziliśmy działanie wodnych wynalazków z czasów starożytnych: śruby Archimedesa, koła wodnego, zegara wodnego i turbiny Herona. Zwiedzaliśmy ogród zoologiczny, a na samym końcu wjechaliśmy na 49. piętro budynku Sky Tower, gdzie podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta. Choć pogoda nie była rewelacyjna, to naprawdę był wspaniały dzień. Zadowoleni, rozśpiewani i weseli wróciliśmy do Konina.

12 marca 2019                klasa Ia
W POSZUKIWANIU OZNAK WIOSNY

W poszukiwaniu oznak nadchodzącej wiosny uczniowie klasy 1.a udali się na spacer w okolicę szkoły. Zaobserwowali pewne oznaki w przyrodzie, które potwierdzają już jej nadejście.

08 marca 2019                klasa Va, VIb
W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

W marcu uczniowie klasy 6b, a następnie 5a/s odwiedzili MBP w Koninie. Zostali ciepło przyjęci przez pracowników biblioteki.
Uczyli się korzystania z katalogu, wyszukiwali interesujące ich pozycje książkowe. Dowiedzieli się, jak należy zapisać się do biblioteki, by móc korzystać z jej bogatego księgozbioru. Poznali też zasady korzystania z czytelni książki i prasy, z sali internetowej, z wypożyczalni książek mówionych. Obsługiwali czytnik czasopism i próbowali otworzyć drzwi do … archiwum …
Zobaczcie sami na załączonych zdjęciach.

08 marca 2019                klasa IIb
W FABRYCE WRAŻEŃ

Dzień Dziewczynek uczniowie klasy 2b spędzili w Fabryce Wrażeń. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.