Dąb Bractwa - SP6 Konin

Szkoła > Bractwo Szkół

Facebook Bractwa >>>

DĄB BRACTWA SZKÓŁ  im. RomualdaTraugutta

17 października 2014r. w samo południe odbyło się uroczyste posadzenie Dębu Bractwa Szkół im. R. Traugutta. Dokonał tego dyrektor szkoły Grzegorz Jankowiak. Na pamiątkę tego wydarzenia została zawieszona okolicznościowa tabliczka. Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły zaśpiewali hymn Bractwa. W tym samym czasie we wszystkich szkołach należących do Bractwa zostały posadzone takie drzewka.
Dąb Bractwa został posadzony w rocznicę objęcia przez Romualda Traugutta dowództwa powstania styczniowego. Wydarzenie to miało miejsce 17 października 1863r.

Zdjęcia archiwalne
1863r.

17 października 2018r.
SPOTKANIE PRZY DĘBIE BRACTWA

Już po raz kolejny, w dniu 17 października, uczniowie wszystkich szkół należących do Bractwa Szkół im. Romualda Traugutta spotkali się przy dębach, upamiętniających naszego Patrona, by wspólnie odśpiewać hymn Bractwa. Zasadzenie dębów było jedną z wielu inicjatyw podjętych podczas corocznych ogólnopolskich zlotów szkół, których patronem jest Romuald Traugutt.

17 października 2019r.
ŚWIĘTO PATRONA PRZY DĘBIE BRACTWA

17 października starsi uczniowie naszej szkoły zebrali się przy Dębie Bractwa Szkół im. Romualda Traugutta, by wspólnie zaśpiewać hymn. W ten sposób uczcili Dzień Patrona.