POZNAJEMY KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI. Czwartek 5 stycznia upłynął nam w szczególnej atmosferze. Uczestniczyliśmy w warsztatach origami, które poprowadził Pan Dominik Kazuś. Pan Wiesław Więckowski główny instruktor Regionalnego Klubu Kyokushin w Koninie wprowadził nas w tajniki sztuki walki. Restauracja JEMSUSHI Pana Piotra Wielińskiego zorganizowała warsztaty przygotowania sushi. O kulturze i tradycjach Japonii opowiadał gość specjalny Pan Kacper Paszek, który jest stypendystą Ambasady Japonii w Warszawie i studiuje w tym fascynującym kraju. Otrzymaliśmy również list z Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Warszawie link. Oczywiście uczniowie klasy Va zaprezentowali umiejętności liczenia na liczydle Soroban. Uroczo zatańczyły taniec japoński z wachlarzami pierwszaczki. Podczas tego interesującego wydarzenia towarzyszli nam Pani Barbara Nowak - inspektor z Wydziału Oświaty i Pan Krzysztof Wereszczyński - wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty. Szczególne podziękowania złożył Pan dyrektor Grzegorz Jankowiak nauczycielce matematyki Pani Małgorzacie Paszek, która była inicjatorką i organizatorką dnia japońskiego.

Oto fotorelacja    link >>>

link >>>

BRAWO MY:) Spisaliśmy się na medal! Wszystkim darczyńcom - uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom dziękujemy za wspaniałe ozdoby choinkowe, pierniczki i zabawki! Zebraliśmy 656 zł. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Moniki Stanisławskiej i Pani Renaty Duchnowskiej za pracę na kiermaszu. Rada Rodziców przeznaczy zebrane pieniądze na cele szkolne, o czym będziemy informować na bieżąco. Za zorganizowanie kiermaszu dziękujemy Pani Ani Stęperskiej i Pani Małgosi Paszek.
Dyrekcja

Chyba każdy kiedyś spotkał się z terminem ,,origami", czyli techniką składania papieru w taki sposób, aby ułożyć określony kształt. Uczniowie klasy 8b wraz z panią Małgorzatą Paszek również znają to określenie i dziś (tzn. 29 listopada) w ramach spotkania andrzejkowego postanowili wspólnie połączyć zabawę z nauką (ponieważ było w tym odrobinę matematyki). Wszystko odbywało się pod nadzorem mistrza origami, bardzo sympatycznego pana Dominika. Zaczynając od jednego z najprostszych kształtów czyli serca, uczniowie zaczęli tworzyć cuda z kolorowych kartek. Następnie przyszła pora na zwierzątka. Uczniom i pani Paszek udało się zrobić przepiękne lisy, kruki z ruchomymi dziobami, a już na koniec, urocze, wysoko i daleko skaczące żabki ?.

Dziękujemy bardzo panie Dominiku! :)

11 listopada członkowie szkolnego Pocztu Sztandarowego brali udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Złożyli oni kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, odśpiewali hymn państwowy, wysłuchali oficjalnych przemówień. Następnie delegacja naszej szkoły podziwiała pokaz klas mundurowych CKU, śpiewała pieśni patriotyczne oraz smakowała rogale marcińskie i wojskową grochówkę.

Klasa IVa odwiedziła w Urzędzie Miejskim Prezydenta Miasta Konina - Pana Piotra Korytkowskiego. Uczniowie mieli mnóstwo pytań do Pana Prezydenta, m.in.: jaki przedmiot w szkole lubił najbardziej? Czy trudno być prezydentem? Kim chciał zostać jak był chłopcem w wieku 10 lat? Nie zabrakło pytań dotyczących naszego miasta oraz szkoły. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć. Jeszcze raz, Panie Prezydencie dziękujemy i zapraszamy w nasze szkolne progi.
 Z wizytą u Prezydenta

29 września klasa 6a świętowała Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczniowie wybrali się z wychowawcą na film do kina Helios.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole miał miejsce 29 września. Odbywał się pod patronatem szkolnej biblioteki i Samorządu Uczniowskiego. Czytaliśmy głośno ulubione książki po polsku i angielsku. Każdy uczeń klasy IIIb przeczytał fragment wybranej przez siebie książki przyniesionej z domu. Uczniowie starszych klas słuchali ulubionych książek swoich nauczycieli oraz baśni w języku angielskim czytanych przez Dominika z klasy VIIIa.