Uczniowie klasy 5a wraz z koleżankami i kolegami z Ukrainy wybrali się w plastyczną podróż w poszukiwaniu wiosennych kolorów. Świat wyobraźni jest niograniczony...

17 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. W tym dniu w całej szkole było bardzo zielono! Uczniowie wzięli udział w apelu i wysłuchali ciekawej prezentacji na temat tego szczególnego święta, a następnie rozwiązali quiz w Kahoot, który wzbudził wśród nich olbrzymie emocje. Tego dnia nie zabrakło również tradycyjnej irlandziej muzyki oraz tańca.

Z okazji Dnia Kobiet klasa 5a odwiedziła salę zabaw "Wartownia", w której przez kilka godzin wszyscy świetnie się bawili.

Wiemy jak ważna jest bioróżnorodność !!!!
Potrafimy dbać o zwierzęta !!!!
Potrafimy pielęgnować rośliny !!!!

Wiemy co znaczy nie śmiecić !!!!
Wiemy co znaczy segregować !!!!
Wiemy kiedy należy posprzątać !!!!

Stowarzyszenie Młodzi Lokalsi przygotowało dla uczniów naszej szkoły zajęcia, na których o kryzysie klimatycznym oraz o sprawiedliwej transformacji opowiadał Piotr Czerniejewski. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest klimat, dlaczego znajduje się w stanie kryzysu i czym ten kryzys jest spowodowany. Poruszone zostało zjawisko globalnego ocieplenia i jego głównej przyczyny - emisji gazów cieplarnianych.

Jednym z ważniejszych w roku nietypowych świąt jest Światowy Dzień Zwierząt – uhonorowanie żyjących na naszej planecie istot. Wiele zwierzaków ma osobne święta, ale w tym jednym dniu możemy uczcić wszystkie jednocześnie. Tak też zrobiliśmy przygotowując projekt "Moje pasje". Uczniowie naszej szkoły podzielili się z nami wiedzą i umiejętnościami, gdy przynieśli do szkoły swoich pupili min. węże, mrówki, pająki i inne gady.