Realizując program edukacyjny "Mamy kota na punkcie mleka" uczniowie klasy II b wykonali pożywny i zdrowy deser na bazie jogurtu, płatków śniadaniowych oraz orzechów i bakalii pod apetyczną nazwą „Pod puchową pierzynką”. Poznali także wartości odżywcze produktów pochodzących z mleka.

25 stycznia uczniowie klasy 2b zaprezentowali się swoim rodzicom w inscenizacjach, pląsach i śpiewie. Estradowe talenty zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkościami.

W dniach 12 - 17 stycznia uczniowie klasy III b przystąpili do prezentacji wybranych państw Unii Europejskiej: Włoch, Grecji i Francji. Jest to realizacja innowacji pedagogicznej metodą projektu badawczego. Dzieci przygotowują najważniejsze i najciekawsze informacje o wybranym kraju, jego osobliwościach, kulturze, zabytkach. Pracują z mapą Europy wskazując położenie państwa, stolicę, morza, wyspy, góry. Prezentują też najwybitniejszych przedstawicieli nauki, sztuki, literatury, mody, muzyków i artystów oraz ich dzieła. Nie zapominają o upodobaniach kulinarnych i zainteresowaniach mieszkańców różnych krajów Europy.

W dniu 10 stycznia uczniowie wyjechali do Kopalni Soli w Kłodawie. Pierwszą atrakcją był zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Przeszli wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzeli wyeksploatowane już komory białej i różowej soli. Zobaczyli maszyny używane dawnej i dziś w podziemnym górnictwie solnym. Poznali historię powstania złóż kłodawskich.

POZNAJEMY KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI. Czwartek 5 stycznia upłynął nam w szczególnej atmosferze. Uczestniczyliśmy w warsztatach origami, które poprowadził Pan Dominik Kazuś. Pan Wiesław Więckowski główny instruktor Regionalnego Klubu Kyokushin w Koninie wprowadził nas w tajniki sztuki walki. Restauracja JEMSUSHI Pana Piotra Wielińskiego zorganizowała warsztaty przygotowania sushi. O kulturze i tradycjach Japonii opowiadał gość specjalny Pan Kacper Paszek, który jest stypendystą Ambasady Japonii w Warszawie i studiuje w tym fascynującym kraju. Otrzymaliśmy również list z Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Warszawie link. Oczywiście uczniowie klasy Va zaprezentowali umiejętności liczenia na liczydle Soroban. Uroczo zatańczyły taniec japoński z wachlarzami pierwszaczki. Podczas tego interesującego wydarzenia towarzyszli nam Pani Barbara Nowak - inspektor z Wydziału Oświaty i Pan Krzysztof Wereszczyński - wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty. Szczególne podziękowania złożył Pan dyrektor Grzegorz Jankowiak nauczycielce matematyki Pani Małgorzacie Paszek, która była inicjatorką i organizatorką dnia japońskiego. Oto fotorelacja.

W dniu 13 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panem Markiem Michalakiem- autorem książek dla dzieci, pedagogiem specjalnym i działaczem społecznym, doktorem nauk społecznych, kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, a w latach 2008–2018 rzecznikiem praw dziecka.

7 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu Alfik Humanistyczny. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Kopertę z zadaniami otworzyli uczniowie klasy pierwszej. Wszystkim życzymy sukcesów.

Uczniowie klas III uczestniczyli w imprezie mikołajkowej „Coraz bliżej święta” na Placu Wolności. Mimo deszczu to był dzień pełen radości. Dzieci mogły przybić piątkę z Mikołajem, który przyjechał na hulajnodze, wziąć udział w warsztatach ozdób choinkowych, samodzielnie przygotować mieszankę świątecznej herbaty i zjeść pyszne pierniczki. Dzieci widziały zapalenie lampek na olbrzymiej choince, pokaz wielkich baniek mydlanych, skakały na dużej skakance. Niektórzy uczniowie otrzymali nagrody w konkursie na najciekawszy list do Świętego Mikołaja, które wręczył Prezydent Miasta.

Uczniowie klasy II a biorą udział w programie Przyjaciele Zippiego. Doskonalą umiejętności rozpoznawania różnych uczuć i znajdowania strategii radzenia sobie z nimi. Rozwijają umiejętności odróżniania radości od smutku, rozpoznawania uczucia złości, zazdrości, zdenerwowania. Ćwiczą sposoby radzenia sobie z trudnościami. Nabywają umiejętności nawiązywania przyjaźni oraz radzenia sobie z odrzuceniem i samotnością.

23 listopada 20 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie "Alfik matematyczny". Ten konkurs odbywał się w naszej szkole 20 raz. Wszystkim życzymy sukcesów.

wyniki >>>

Jak co roku dla uczczenia radosnego Święta Odzyskania Niepodległości śpiewaliśmy wspaniale!
szkoladohymnudyplom2022 1

wyniki konkursu >>>

Uczniowie klasy IIIb odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej. Zanieśli światełko pamięci w hołdzie za niepodległą Ojczyznę.

28 października uczniowie klasy II a  uczcili pamięć zmarlych. Zapalili znicze pod tablicami pamięci przy kościele św. Maksymiliana.

Uczniowie klasy IIb zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom inscenizację wiersza B. Kosmowskiej pt. "Jarzynowa awantura" czyli poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego należy jeść dużo warzyw i owoców. Teatrzyk podobał się dzieciom, a mali aktorzy dostali zasłużone brawa.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły 29 września. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Patronką tegorocznej akcji jest Janina Porazińska - wybitna pisarka książek dla dzieci.

29. akcja Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze". Młodsi uczniowie z ochotą przystąpili do porządkowania terenu przyszkolnego.

Dla uczniów klas I-III instruktorzy grupy "Hajdasz" zaprezentowali pokazowy taniec, zachęcając do udziału w zajęciach.