Zwiedzanie Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Miejskimi w Koninie.

Uczniowie klas IB i IVA skorzystali z zaproszenia wujka Dawida i Oliwera - pana Moczyńskiego i pojechali na wycieczkę do MZGOK w Koninie. Na własne oczy przekonali się, co dzieje się ze śmieciami, które wyrzucamy do koszy. Jak są one segregowane, jak trafiają do recyklingu lub są wykorzystywane jako nawóz dla roślin. Te zmieszane trafiają do  ogromnego pieca i są spalane, a energię powstałą w tym procesie wykorzystuje każdy z nas w postaci np. ciepła. Służba pracowników "Spalarka" jest cicha i zazwyczaj niewidoczna, ale bardzo potrzebna. Dziękujemy :)

Miłośnicy gier planszowych zmierzyli się z "Chińczykiem", grą uczącą strategii, cierpliwości i pokory.

Książki małe i duże, stare i nowe, z puzzlami, lupą, ruchomymi elementami, komiksy czytane od końca i wiele innych woluminów pojawiło się na lekcjach w klasie Ib. Wszystkie zachęcały do podziwiania, ale co najważniejsze do czytania.

Eko praca z pakietem edukacyjnym Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Społka z o. o w Koninie.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas ósmych przygotowali dla swoich młodszych kolegów wiele aktywności o charakterze proekologicznym. Dzisiaj na korytarzach szkolnych rozłożone były ekogry, z regułami których chętnie zapoznali się uczniowie klasy IIIb. Zabawy dotyczące ochrony środowiska okazały się dla dzieci ciekawe i niezwykle emocjonujące - okrzyków radości nie brakowało.

"ZDROWOROSNĄ" to akcja skierowana do dzieci. Przystąpili do niej wszyscy uczniowie klas I-III naszej szkoły. Każdy z nich zamienił się w małego ogrodnika i założył mini ogródek, w których uprawiany jest koper. Uprawa roślin to, jak się okazuje, świetna zabawa, ale także promocja zdrowego stylu życia oraz kreatywny sposób kształtowania postaw proekologicznych. Pakiety ogrodnicze podarowała nam firma LEGUTKO, Dziękujemy :).

W dniu 11 kwietnia podczas apelu klas I-III dyrektor szkoły wręczył nagrody laureatom konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna".

.

W dn. 6.04 odbył się XIV Szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III "Malowane wierszem". Dzieci prezentowały wiersze lubianych poetów. Swoich uczniów wspierali wychowawcy klas. Wykonawców oceniało jury w składzie Iwona Peplińska i Anna Kornalska. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Za kilka dni poznamy najlepszych tegorocznych szkolnych recytatorów.

Uczniowie klasy I a biorą udział w programie Przyjaciele Zippiego