22.11.2023r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny. Wzięło w nim udział 17 uczniów. 

 

 

20 listopada obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA. To czas na uświadamianie wszystkim, że PRAWA są  ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. To dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.

 

 

16 listopada 2023r. obchodzony jest „Światowy Dzień Rzucania Palenia” . Z tej okazji w naszej szkole odbywają się zajęcia edukacyjne, które zachęcają do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego i zniechęcają do palenia. Przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji „Rzuć Palenie razem z Nami”. 

20231116 112541www 3a  20231114 105647www

PXL 20231116 105416880www  PXL 20231116 110640317www

 

  

Odzyskanie przez Polskę niepodległości było tematem interesującej prezentacji dla uczniów naszej szkoły oraz dzieci przedszkolnych. To wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości” - marszałek Józef Piłsudski

 

5 XI obchodzimy nietypowe święto - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To okazja, by celebrować i świętować ulubione postaci z klasycznych bajek Disneya i innych popularnych filmów i książek dla dzieci.

 

AUDYCJA MUZYCZNA "JESIENNE MELODIE"

Tego dnia uczniowie rozpoznawali tytuły filmów na podstawie fragmentu melodii.  Odbył się też konkurs między dziewczynkami a chłopcami, dotyczący nazw części, z jakich zbudowany jest fagot. Wygrali chłopcy. 

 

 

KLASA 3a

KLASA 3b

 

 

WYNIKI  >>>

 

 

 

Uczniowie klasy III b przedstawili wiadomości, które zdobyli podczas wycieczki oraz korzystając z różnych źródeł informacji. Zaprezentowali i oglądali prezentacje koleżanek i kolegów przygotowane w PowerPoint, plakaty, mapy myśli i albumy. Wysłuchali wielu osobistych zwierzeń i refleksji, bo mała ojczyzna to miejsce, gdzie mieszkamy, dorastamy, uczymy się. Dowiedli, że Konin i jego okolice mają swoją historię, tradycję, a nawet legendy.

 

 

„Spacerkiem po konińskiej Starówce” – to wycieczka, której uczestnikami byli uczniowie klasy IIIb. Obejmowała ona najciekawsze miejsca i zabytki Konina zlokalizowane na starówce i w okolicy. Dzięki tej eskapadzie wiemy, ile fascynujących miejsc i historii można znaleźć w naszym mieście. Podczas zwiedzania wykorzystaliśmy mapy i foldery Centrum Informacji Turystycznej w Koninie. Dziękujemy :) 

 

Jak powstaje chleb? Uczniowie klas trzecich znają odpowiedź na to pytanie. Wybrali się na wycieczkę do piekarni. Zostali w ciekawy i praktyczny sposób zapoznani z procesem wypieku pieczywa. Zwiedzili piekarnię, poznali różne urządzenia w niej wykorzystywane oraz zawód piekarza. Dziękujemy za okazaną gościnność, bardzo miłą atmosferę, przekazaną wiedzę na temat wypieku chleba, a także za podarunek – pyszne bułki. 

 

Z okazji Dnia Chłopca uczniowie młodszych klas wybrali się do kina na film pt. "O psie, który jeździł koleją". W szkole świętowali go zabawami, prezencikami i słodkościami. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień w krawacie / marynarce - było dużo śmiechu.

 

 

 

Dzieci klas drugich pojechały do gospodartwa rolnego na wykopki. Oglądały też zwierzęta w zagrodach.  Jesienną wyprawę na wieś zakończyły ogniskiem z kiełbaskami.

 

Uczniowie młodszych klas uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas osiedlowych spacerów poznają znaki drogowe i ćwiczą przejście po pasach.

 

18 września dołączyliśmy do 30. Akcji Sprzątanie świata, które odbyło się pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". Każdy sprząta kawałek, wspólnie sprzątamy całą Polskę!  

 

Na pierwszej powakacyjnej audycji muzycznej słuchaliśmy utworów wykonywanych na gitarze elektrycznej. Natomiast piosenkę "Konik na biegunach" dzieci z radością zatańczyły. 

 

 

 

 

 
Przegląd Koniński o Kartofelku link