24. listopada kolejni pierwszoklasiści otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach projektu ogólnopolskiego finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej uczniowie mieli okazję obejrzeć teatrzyk zachęcający do czytania książek: "O Misiuni, która się wiecznie nudziła" przygotowany przez koleżanki z klasy 7b.

Asterix i Obelix, Zeus i Hera, Robin Hood, Śpiąca Królewna, krasnoludki, Cruella wraz z dalmatyńczykami, łobuz Cukierek, Tosia i Plastuś, Mary Poppins, Bolek i Lolek, Lasse oraz Maja wraz ze swoim biurem detektywistycznym - to tylko niektóre postaci literackie, które odwiedziły naszą szkołę w ramach projektu czytelniczego realizowanego podczas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2023 "Tu kwitnie wyobraźnia".

Uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną i zostali uroczyście włączeni w poczet czytelników.

W roku szkolnym 2022/2023 realizowaliśmy w szkole Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Otrzymaliśmy fundusze i zakupiliśmy prawie 600 ciekawych książek dla młodszych i starszych czytelników oraz komputer ułatwiający pracę w centrum multimedialnym.

Okładki książek na wystawie

Książki małe i duże, stare i nowe, z puzzlami, lupą, ruchomymi elementami, komiksy czytane od końca… Wszystkie zachęcały do podziwiania, ale co najważniejsze do czytania ?

Dzieci oglądają książki     Dzieci oglądają książki     Dzieci oglądają książki     Dzieci oglądają książki

Regulamin biblioteki szkolnej (pdf)
BIB II okres