Drodzy Mieszkańcy!
Konin jest miastem, które chce realizować ambitne programy związane z wizją inteligentnego miasta – właśnie dlatego powstaje „Plan Smart City – Konin”. Zależy nam, by wdrażane przez nas technologie odpowiadały na potrzeby mieszkańców.
Smart City to dla nas nie zakup kosztowych gadżetów, a zmiana sposobu działania oparta o wzmacnianie własnego potencjału dzięki integracji systemów i otwartemu podejściu do mieszkańców.

W związku z pracami nad wypracowaniem planu działań dla Konina chcielibyśmy poznać obszary, które Państwa zdaniem wymagają wdrażania nowych technologii oraz ocenić poziom zainteresowania mieszkańców i przedstawicieli sektora publicznego wybranymi rozwiązaniami.
 
Plan Smart City - Konin realizowany jest w ramach projektu "Miasto Konin – opracowanie dokumentacji w ramach wsparcia rozwoju miast POPT 2014-2020" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz z budżetu państwa".
Więcej na temat Smart City na stronie Urzędu Miejskiego w Koninie:
https://www.konin.pl/index.php/jeden-news-1432/plan-smart-city-konin.html

Mirosław Jeżyk
Inspektor
Koordynator ds. opracowania Planu Smart City - Konin

Wydział Kultury Sportu i Spraw Społecznych
Urząd Miejski w Koninie
62-500 Konin, ul. Wojska Polskiego 2