22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa, zaczynając od najmłodszych pokoleń.

Mając powyższe na uwadze nasza szkoła przygotowała kilka aktywności związanych z tematyką dbania o naszą Planetę:

1. Zapraszamy uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych do udziału w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu,  które dostępne będzie na stronie www.lekcjezklimatem.pl w czwartek 22 kwietniea o godzinie 12.00. Lekcje te organizowane są przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego.

2. Mając na uwadze fakt, iż wiedza na temat ochrony środowiska  generuje zachowania proekologiczne i prozdrowotne uczniowie naszej szkoły  w ramach działań integracyjnych oraz związanych z edukacją proekologiczną wykonali gry planszowe. Gry do nauki i zabawy wykorzystywać będą mogli wszyscy chętni.

Oto zdjęcia niektórych prac:

z  z  z  z  z  z  z

3. Zapraszamy także do poszerzania wiedzy w zakresie ochrony środowiska. Oto link do quizów i teleturniejów o tej tematyce:

4. Dbanie o bioróżnorodność to podstawa istnienie życia na ziemi, dlatego uczniowie klas szóstych wykonali prace 3D, na których zaprezentowali ciekawe gatunki świata bezkręgowców:

z  z  z  z  z  z  z  z  z  z

z  z