Celem programu jest promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatejw owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Dzieci systematycznie otrzywać będą świeże owoce, warzywa, soki, a także mleko oraz przetwory mleczne. Będą też uczestniczyły w działaniach na temat zdrowego odżywiania oraz pochodzenia i uprawy udostępnionych produktów.
Nowy program od roku 2017/18 zastępuje dotychczasowe programy: "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole".
Jest to projekt prowadzony przez Polską Izbę Mleka. Głównym jego celem jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących
z Polski. Dzięki ciekawej formie komunikacji przedstawia korzyści z wprowadzenia do codziennej diety mleka i jego przetworów, jak ważna jest zbilansowana dieta. I co najważniejsze, że mleko jest super pomysłem na zabawę.
Celem programu jest edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. W ramach projektu uruchomiona została platforma edukacyjna z materiałami i inspiracjami do tego, jak prowadzić działania z zakresu kulinarnej edukacji.
Program realizowany od 2017r.